Vyhlasovateľ: OZ ZOBER LOPTU NIE DROGY, BASKETBALOVÁ AKADÉMIA MLÁDEŽE POPRAD

Organizátor: OZ ZOBER LOPTU NIE DROGY v spolupráci s BASKETBALOVOVOU AKADÉMIOU MLÁDEŽE POPRAD

Termín a čas konania: 16.05.2013 o 14,3­0 hod.

Miesto konania: ZŠ Komenského ulica, Poprad

Riaditeľ turnaja: Mgr. Jozef Turák, prezident BAMP

Hlavný organizátor: Bc. Alena Kováčová

Účastníci turnaja: Hráčky BAM Poprad – žiačky základných škôl,
Hráčky BKM Svit – žiačky základných škôl.

Prezentácia: V deň konania turnaja od 14,30 – 15,00 hod

Poistenie: Každá hráčka štartuje na vlastné zdravotné poistenie a je povinná mať pri sebe preukaz poistenca.

Upozornenie: Dozor nad hráčkami zaisťuje v plnom rozsahu a po celú dobu turnaja vedúci resp. tréner družstva.

Technické ustanovenia

Výstroj: Celé družstvo musí mať dresy jednej farby. Všetky hráčky musia mať vhodnú obuv do telocvične, ktorá nezanecháva na podlahe „znečistenie“. Výstroj brankárok – hrubé oblečenie, prilbu zabezpečí organizátor.

Ihrisko: Musí byť ohraničené mantinelmi podľa pravidiel

Pravidlá: Jedno družstvo tvorí 12 hráčok a 1 vedúci (tréner družstva). V skupine HVIEZDIČKY je možné mať na súpiske aj náhradníčky, no v jednom stretnutí môže nastúpiť len 12 hráčok. Družstvo je zostavené výlučne zo žiačok základných škôl. Hrá sa podľa všeobecných pravidiel florbalu a týchto propozícií. Počet hráčok v poli = 4 + brankárka. Hrací čas zápasu je 2×10 minút, posledné 2 minúty zápasu čistý čas, 2 minúty prestávka medzi polčasmi, oddychový čas 1× 30 sekúnd za zápas.

Systém súťaže: Účastnícke družstvá budú rozdelené podľa veku do dvoch skupín:

1. Skupina – MINI ŽIAČKY
  2. Skupina – ŽIAČKY

V rámci skupín budú hrať družstvá systémom každé s každým. V prípade rovnosti bodov o poradí rozhoduje:

• vzájomný zápas
  • rozdiel celkového skóre
  • samostatné nájazdy

V prípade dohody vedúcich družstiev o celkovom víťazovi turnaja rozhodne vzájomný zápas medzi víťazmi obidvoch skupín.

Rozhodcovia: Požadovaný počet rozhodcov zabezpečí organizátor

Ceny: Družstvá umiestnené na prvých troch miestach v jednotlivých skupinách získajú diplom a sladkosti.
Každá účastníčka florbalového turnaja dostane na pamiatku tričko s logom hlavného partnera ZOBER LOPTU NIE DROGY.