Košice-Lorinčík Športový deň

Projekt Zober loptu, nie drogy podporil konanie Športového dňa, ktorý sa uskutočnil 8. augusta v mestskej časti Košice-Lorinčík.

Aj keď situácia nebola ľahká, predsa len sme sa rozhodli deťom dopriať trochu zábavy. V sobotu 8. augusta teda Jungerto postavilo dva veľké nafukovacie hrady na multifunkčnom ihrisku. Jeden pre väčšie deti a druhý pre tie menšie. K tomu ešte bazénik s vodnou guľou, v ktorej sa mohli väčšie deti vyšantiť a veľmi dobre schladiť pri naozaj veľkej horúčave. Záujem bol i napriek teplu neutíchajúci a na zvyšku ihriska sa naháňali lopty jedna radosť.

Keďže sa deťom z hradov nechcelo ani po zotmení, zapli sme svetlá ihriska a zábava mohla pokračovať. Ako nám povedali mnohí rodičia, deťom sa už veľmi žiadalo takéto šantenie a tak sme veľmi radi, že sme aspoň takýmto spôsobom mohli deťom kompenzovať neuskutočnený športový deň detí a iné akcie, ktoré sme pripravovali na tento rok. Aby sme dodržali hygienické predpisy, miestny úrad zabezpečil dezinfekciu priľahlých priestorov detského ihriska a o dezinfekciu nafukovačiek sa postaral prevádzkovateľ.