Košice Minibasketbalová liga 2018/2019 - Vyhodnotenie IV. kola, Kategória - mladšie

MLADŠIE NÁDEJE ABSOLVOVALI ŠTVRTÝ TURNAJ V MBL

V mesiaci február sa uskutočnilo ďalšie kolo v projekte MBL. Nedeľa 3.2. 2019 patrila všetkým, ktorí svojou aktivitou tvoria budúcnosť basketbalu. V tento deň bola telocvičňa na ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach otvorená chlapcom a dievčatám s rokom narodenia 2009 a neskôr. Túto jedinečnú basketbalovú príležitosť využili zástupcovia týchto družstiev:

ZŠ Drábova „A“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
ZŠ Drábova „B“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
Alejová (dievčatá) Young Angels Academy Košice
SZŠ Palackého (dievčatá) Young Angels Academy Košice
ZŠ sv. Gorazda (dievčatá) CBK Košice
Lučenec (chlapci) AKAPO Lučenec
Lučenec (dievčatá) AKAPO Lučenec
ZŠ J.Švermu 6 (chlapci) BK Michalovce
ZŠ Komenského „A“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
ZŠ Komenského „B“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
ZŠ Ľudovíta Fullu „A“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Ľudovíta Fullu „B“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Čaňa „A“ (mix) BA Čaňa
ZŠ Čaňa „B“ (mix) BA Čaňa
ZŠ Zlatá Rožňava (mix) Basket Rožňava

„Usporiadali sme v poradí štvrté kolo v práve prebiehajúcom piatom ročníku Minibasketbalovej ligy. Tento predĺžený víkend z dôvodu polročných prázdnin, čiastočne poznamenal našu účasť, no neohrozil turnaj ako taký. Napriek tejto skutočnosti, či zvýšenej chorobnosti sme na náš projekt opätovne dokázali prilákať 15 družstiev zo siedmich miest. Celkovo sa v 24 stretnutiach vystriedalo a basketbalom aktívne bavilo 128 detí. Čas, ktorý sme všetci strávili v telocvični v prospech detí a basketbalu je odmenený neskutočnými zážitkami a energiou, ktorú si účastníci odnášajú. Do konca aktuálneho ročníka nás v tejto kategórii ešte čakajú tri turnaje a radi privítame všetky školy, kluby a družstvá, ktoré venujú svoj osobný čas budúcnosti basketbalu. Za pomoc pri rozhodovaní zápasov patrí vďaka hráčkam Young Angels Academy Eme Výravcovej, Kornélii Pomothyovej a Michelle Karafovej, ktoré tiež svoju hráčsku „kariéru“ odštartovali aj za pomoci projektu MBL.

Cenu Basketlandu „You are the future” materiálnu a produktovú podporu, určenú pre vybraných najperspektív­nejších mladých hráčov, v rámci programu podpory talentovaných mladých basketbalistov a basketbalistiek získali Tatiana Hricová (BA Čaňa), Timea Duháňová (ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa) a Martin Kolesár (1.BK Michalovce). Gratulujeme a tešíme sa na ich účasť na Basketland campe 2019”, vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Autor: Radko Dvorščák