Košice Minibasketbalová liga 2018/2019 - Vyhodnotenie IV. kola, Kategória - staršie

STARŠIE NÁDEJE POKRAČOVALI V MBL JANUÁROVÝM KOLOM

Aj v novom kalendárnom roku pokračoval projekt Minibasketbalovej ligy ďalším v poradí IV. kolom. V nedeľu 13.1. 2019 sa stretli chlapci a dievčatá s rokom narodenia 2007 a neskôr, aby ukázali svoj zápal pre hru a basketbal. Svoje športové útočisko našli v tento deň nielen na ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach, ale aj v ŠH Lokomotíva. Pozvanie na toto januárové kolo využili zástupcovia týchto družstiev:

ZŠ Lechkého (dievčatá) Young Angels Academy Košice
ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Academy Košice
Park Mládeže (dievčatá) Young Angels Academy Košice
Alejová (dievčatá) Young Angels Academy Košice
Miškolc (dievčatá) U12 DVTK Miškolc
Miškolc (dievčatá) U11 DVTK Miškolc
ZŠ Ľudovíta Fullu “A” (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Ľudovíta Fullu “B” (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Starozagorská (chlapci) Tydam UPJŠ Košice
ZŠ Komenského Poprad “A” (dievčatá) BAM Poprad
ZŠ Čaňa (chlapci) BA Čaňa
Lučenec (dievčatá) AKAPO Lučenec

„Aj v januári, ktorý je biely, zasnežený plný iných možností na trávenie víkendového dňa našlo spolu 137 detí v sprievode svojich rodičov či trénerov cestu aj do telocvične, čím určite vyjadrili pozitívny vzťah k basketbalu. Táto skutočnosť nás musí napĺňať optimizmom a vierou v budúcnosť basketbalu ako takého. Dali sme možnosť opäť raz deťom hrať basketbal a to dokonca na základe počtu prihlásených družstiev v dvoch telocvičniach, čo určite zvyšuje komfort celého podujatia. Pozvanie využilo 12 družstiev z toho dve z Miškolca, ktorý sa stáva postupne pravidelným účastníkom ligy. Celkovo sme dokázali odohrať 18 zápasov a stráviť tak príjemnú nedeľu v prospech detí a športu. Toto kolo je už síce pozitívnou minulosťou, z ktorej si uchovávame veľa príjemných momentov, no už teraz máme v myšlienkach ďalšie kolá, ktoré nás v rámci tohto ročníka ešte čakajú. Samozrejme sme otvorení všetkým záujemcom, ktorím basketbal učaroval a hľadajú spôsob ako zažiť zápasové konfrontácie.

Cenu Basketlandu „You are the future” materiálnu a produktovú podporu, určenú pre vybraných najperspektív­nejších mladých hráčov, v rámci programu podpory talentovaných mladých basketbalistov a basketbalistiek získali Táňa Kullová (Gym. Park Mládeže), Nataša Vargová (ZŠ Drábova), Nataša Kaňuchová (BA Čaňa) a Viliam Blaško (BA Čaňa). Gratutujeme a tešíme sa na ich účasť na Basketland campe 2019”, vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Autor: Radko Dvorščák