Svit Hokejbal - Propozície

Hokejbalový turnaj ZOBER LOPTU

v rámci projektu „Zober loptu, nie drogy“

Hokejbalový turnaj v rámci projektu „Zober loptu, nie drogy“ a voľnočasových aktivít „Hraj s nami Fair play“, určený pre mládež Mesta Svit, kategórie do 16 rokov, ročníky 1999, 2000 a mladších.

Organizátori :
OZ „Zober loptu, nie drogy“ so sídlom v Košiciach, Mesto Svit, OZ „Mládežnícky hokejbalový klub Centra talentovanej mládeže“ MHbK CTM Worms, so sídlom v Kežmarku.

Dátum konania : 4. október 2014 (sobota)

Kategória : U16 (1999, 2000 a mladší)

Štartovné : 0,–-€ (bez poplatku)

Miesto konania : Hokejbalové ihrisko vo Svite (asfaltové ihrisko, vedľa hotela Mladosť).

Systém hry : Sa určí na základe počtu prihlásených.

Pravidlá :
Hrá sa podľa platných pravidiel hokejbalu, systémom 5 + 1, offside (tzv. plávajúca modrá čiara). Všetky zápasy sa hrajú 2×7 minút čistého času, maximálny počet prihlásených hráčov za družstvo 10 + 1 (minimálny počet hráčov na každé družstvo 5 + 1, hrací čas sa môže zmeniť podľa počtu družstiev).

Zdravotný stav hráčov musí byť dobrý, zodpovedajúci športovej záťaže, každý hráč sa súťaže zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť. Hráči majú primeranú výstroj, brankári výstroj podľa platných pravidiel hokejbalu (SHbÚ – TU ), . Pre hráčov sú doporučené rukavice, holenné chrániče nôh, u brankárov je povinná kompletná brankárska výstroj.

Tresty : 1,3, 5 min., DKZ (podľa rozhodnutia rozhodcu).

Termín prihlásenia :
Na turnaj je potrebné sa prihlásiť najneskôr do 30.9.2014 na – ctm.worms.hokejbal@gmail.com, sms – správou na tel. č. 0911 448 709, alebo cez facebook – Hokejbal Svit.
V správe je potrebné uviesť : MENO PRIEZVISKO, DÁTUM NARODENIA, ADRESU, NÁZOV DRUŽSTVA.

Upozornenie :
V prípade naplnenia kapacity turnaja (80 hráčov, 8 družstiev) skôr ako je uzávierka prihlášok, nebudú ďalšie prihlášky môcť byť akceptované, o čom budú prihlásení hráči hneď informovaní.

Prezentácia turnaja :
8,00 – 8,30 hod., na hokejbalovom ihrisku vo Svite (asfaltové ihrisko, vedľa hotela Mladosť).
Každé družstvo musí byť včas pripravené, a to 10 minút pred začiatkom zápasu. Ak totiž rozhodca odpíska začiatok, družstvo, ktoré nebude pripravené, prehráva kontumačne 0:5.

Začiatok turnaja cca 8,30 hod., predpokladané ukončenie turnaja o 15,00 hod.

Vyhodnotenie turnaja :
Prvé tri umiestnené družstvá budú ohodnotené cenami a diplomami, individuálne ocenenia najlepší útočník, najlepší obranca, najlepší brankár, talent turnaja.