Podhorany Futbal - Vyhodnotenie

V strede októbra (17.10.2015) sa na futbalovom ihrisku v Podhoranoch (okres Kežmarok) uskutočnil tretí ročník futbalového turnaja medzi mladšími a staršími žiakmi. Organizátorom turnaja bolo OZ Zober loptu, nie drogy v spolupráci so Súkromným centrom voľného času Podhorany a Základnou školou v Podhoranoch. Turnaj sa odohral za hmlistého počasia, v náhradnom termíne pre nepriaznivé počasie v pôvodnom hracom dni. Zúčastnila sa ho takmer stovka mladých športových nadšencov zložená z marginalizovaných skupín detí rómskej minority.

V kategórii mladších žiakov do 10 rokov boli štyri družstvá vystupujúce pod súťažnými názvami tímov Chelsea, FC Barcelona, Liverpool a Real Madrid.

Kategória starších žiakov do 15 rokov bola zastúpená taktiež štyrmi družstvami súťažiacimi s názvami tímov Slovensko, Podhorany, Maldur a Manchester.

V úvode všetky tímy obdržali dresy vo forme tričiek s logom Zober loptu, nie drogy, každé družstvo inej farby.

Na hraciu plochu najprv vybehli hráči kategórie starších žiakov U15, ktorí svoje zápasy odohrali systémom každý s každým. Najlepšie sa darilo tímu Maldur, ktorý postupne zdolal Slovensko 4:1, Podhorany 2:1, Manchester 6:0. Svojimi troma víťazstvami si zaslúžene vybojovali prvenstvo. Druhá priečka patrila družstvo s názvom Podhorany, ktoré si poradilo s tímom Slovensko 2:1 a Manchestrom 6:0. Až tesná prehra s tímom Maldur ich odsunula na 2. miesto. Na treťom mieste sa umiestnilo družstvo Slovensko s jedných turnajovým víťazstvom nad Manchestrom 5:0. Štvrtá priečka sa tentoraz ušla hráčom z tímu Manchester.
Po kategórii starších nasledoval turnaj mladších žiakov U10 taktiež s hracím systémom každý s každým. Tu sa najviac darilo mladším futbalistom z tímu FC Barcelona, ktorí postupne víťazili nad družstvami Chelsea 3:1, Liverpool 2:1, Real Madrid 3:0 a zabezpečili si tak 1. miesto. Druhí skončili chlapci z Chelsea, s jednou výhrou, remízou a prehrou, keď vyhrali nad Realom Madrid 2:1, remizovali s Liverpoolom a prehrali s víťazom mladších žiakov FC Barcelona 1:3. Tretie miesto v tejto kategórii patrí tímu Real Madrid s jedným víťazstvom nad Liverpoolom. Štvrtý tentokrát skončili hráči z Liverpoolu.
Všetci hráči oboch kategórii, umiestnení so svojimi družstvami na prvých troch priečkach, boli v závere ocenení medailami a individuálnymi cenami v podobe futbalových lôpt. Pochvalu za snahu a bojovnosť si vyslúžili i štvrté umiestnené družstvá v podobe sladkej odmeny.