Piešťanská Basketbalová liga - Výsledky

V pondelok, 25. mája 2015 sa ozývalo v telocvični Gymnázia P. de Coubertina v Piešťanoch heslo "Zober loptu, nie drogy“. Turnaj, organizovaný pod hlavičkou nášho projektu bezpochyby naplnil všetky očakávania. Svoje sily si prišli zmerať dievčatá a chlapci ZŠ v basketbale a bojovali o čo najlepšie umiestnenie.

Zápas o 3. miesto

V zápase o 3. miesto sa stretli družstvá Gymnázia P. d. Coubertina a CZŠ M. Goretti. Po vyrovnanom úvode zápasu sa postupne začala presadzovať CZŠ a vyhrala zápas o 11 bodov.

ŠkolaI.II.III.IV.Konečný stav
Gymnázium P. d. C. – CZŠ M. Goretti8:85:84:88:1225:36

Baďurová 11, Prištic 8, Banas, Baďura a Skačan po 2, trénerka Matúšová – Tapušíková 16, Turpe 10, Hlbocký 8, Jendrušák 2, trénerka Rybárová

Finále

Vo finále sa stretli dve najlepšie družstvá po dlhodobej suťaži ZŠ M. R. Štefánika a ZŠ Holubyho. Vo veľmi vyrovnanom, bojovnom zápase začala lepšie ZŠ M. R. Štefánika, za výrazného povzbudzovania rodičov, spolužiakov a priaznivcov školy vyhrali prvú štvrtinu o 4 body. V druhej štvrtine ZŠ Holubyho otočila stav zápasu v prospech polčasového vedenia 19:13. Po zmene strán sa ZŠ M. R. Štefánika v III. štvrtine zlepšila a aj vďaka svojej najlepšej hráčke, Nine Gavlákovej, ktorá vyrovnala stav na 23:23. V poslednej štvrtine už družstvo ZŠ Holubyho nestačilo so silami. ZŠ M. R. Štefánika vyhrala zápas o dva koše a tešila sa z celkového víťazstva.

ZŠ M. R. Štefánika – ZŠ Holubyho10:63:1310:49:532:28

N. Gavláková 15, Nedelka 8, A. Gavláková 5, Sasáková 2, Nedorostová 1, trénerka Studená – Špendelová 10, Babulíková 8, Orlovská 7, Masarovič 2, Vavrincová 1, asistentka trénera Felixová

Basketbalový turnaj si zachoval celkovú myšlienku projektu, a to rozvíjať pohybovú aktivitu mládeže s cieľom minimalizovať čas na užívanie návykových látok. Atmosféra bola vynikajúca a bojovnosť obrovská. Každá žiačka si odniesla domov tričko s logom Zober loptu, nie drogy a samozrejme ďalšie ocenenia, ktoré im budú pripomínať túto akciu, ale zároveň určitú výstrahu, že bez drog je život krajší.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Piešťanskej basketbalovej ligy 2015/2016.