VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

Usporiadateľ : RC v Košiciach

Partner podujatia : Projekt „Zober loptu, nie drogy“, ŠK Šport pre všetkých

Vedúci súťaže a hlavný rozhodca súťaže : Mgr. Jaroslav Filip

Termín a miesto konania : 11. október 2014, RC Košice, Bankov 15 (asfaltové ihrisko)

e-mail : jaro_filip@centrum.sk

Návratky je potrebné zaslať do 08. októbra 2014.

Prezentácia : 11. októbra 2014 v čase od 08.30 hod. do 08.50 hod. na vrátnici RC Košice, Bankov 15.

Program :
11. október 2014 (sobota)
- 08:30 – 08:50 hod. – Prezentácia (vestibul v RC Košice, Bankov 15)
- 08:50 – 8:55 hod. – Rozlosovanie poradia zápasov v jednotlivých disciplínach
- 8:55 – 9:00 hod. – Otvorenie podujatia
- 09:00 hod. – Začiatok súťaží (hokejbal a nohejbal)
- 12:00 – 12:25 hod. – Obed + krátka relaxačná prestávka
- 12:25 – 15:45 hod. – Pokračovanie športových súťaží (nohejbal a mini futbal)
- 15:45 – 15:55 hod. – Olovrant
- 15:55 – 16:00 hod. – Vyhodnotenie na športovisku za účasti vedenia RC Košice
- 16:00 hod. – Odcestovanie výprav

Časový program bude upravený pred športovým zápolením podľa poveternostných podmienok, počtu a potrieb prezentovaných účastníkov (družstiev).

TECHNICKÉ USTANOVENIA

Pravidlá : Súťaží sa podľa platných pravidiel jednotlivých športov a v zmysle týchto propozícií. Bližšie informácie budú prednesené po prerokovaní s vedúcimi družstiev pred športovým zápolením.

Hrací systém :

NOHEJBAL Nohejbal sa hrá na asfaltovom ihrisku na 2 víťazné sety systémom každý s každým. Hrajú sa zápasy trojíc. Hrá sa podľa platných pravidiel nohejbalu (3 dopady – 3 dotyky) a tohto predpisu. Lopta nesmie padnúť mimo ihriska. Družstvá umiestnené na 1. – 3. mieste obdržia diplomy. O poradí družstiev rozhoduje počet získaných bodov (víťazstvo – 3 body) z jednotlivých zápasov, pomer setov a pomer lôpt. Hrací systém sa určí podľa počtu účastníkov. Hráč vylúčený ČK alebo po 2. ŽK má stop na jedno nasledujúce stretnutie.

MINIFUTBAL Hrá sa na asfaltovom ihrisku 2×10 minút (hrubý čas) podľa upravených pravidiel malého futbalu systémom každý s každým (5 hráči + 1 brankár). Družstvá umiestnené na 1. – 3. mieste obdržia diplomy. O poradí družstiev rozhoduje počet získaných bodov (víťazstvo – 3 body, remíza – 1 bod). V prípade nerozhodného stavu sa ako pomocné kritérium vykoná séria 5 PK a ak ani po nich nebude rozhodnuté, nasleduje tzv. „rýchla smrť“. Hráč vylúčený ČK alebo po 2. ŽK má stop na jedno nasledujúce stretnutie. Hrací systém a čas sa môže upraviť po dohode vedúcich jednotlivých zúčastnených výprav.

HOKEJBAL Súťaži sa na asfaltovom ihrisku podľa upravených pravidiel hokejbalu systémom každý s každým (5 hráči + 1 brankár). Stretnutie pozostáva z troch 5-minútových tretín hrubého času a dvoch 2-minútových prestávok. O poradí družstiev rozhoduje počet získaných bodov (víťazstvo – 3 body, remíza – 1 bod). Družstvá umiestnené na 1. – 3. mieste obdržia diplomy.

Súpiska :Družstvo tvorí 6 – 8 hráčov (klientov).

Kategórie : Pri vekových kategóriách nie je rozhodujúci rok narodenia. V súťažiach môžu bez vekového obmedzenia štartovať žiaci/klienti (Š)ZŠ pri špeciálnych výchovných zariadeniach.

Poistenie : Každý účastník štartuje na vlastné zdravotné poistenie, preto je potrebné priniesť si so sebou kartičku poistenca.

Štartovné : Účastnícky poplatok na účastníka je 0 €.

Výstroj : Súprava dresov a trenírok rovnakej farby (na mini futbal má brankár odlišnú farbu dresu). Kapitán je označený zvlášť kapitánskou páskou. Obuv musí byť bezkoliková, prispôsobená terénu na asfaltovom ihrisku. Hracie potreby (lopty, hokejky…) zabezpečí usporiadateľ, športové potreby (lopty, hokejky…) na rozcvičenie si každé družstvo prinesie so sebou.

Doprava : Usporiadateľ nezodpovedá za dopravu a ani za včasný nástup pozvaných športovcov na športovisko. Doprava bude riešená individuálne, pričom dopravné náklady spojené s akciou si každý účastník hradí sám.

Strava : Usporiadateľ poskytuje účastníkom obed na základe potvrdenej prihlášky a objednávky predloženej pred zahájením podujatia v deň jeho konania.

Rozhodcovia : Organizátor zabezpečí rozhodcov na všetky športové disciplíny z radov vedúcich či členov družstiev (po dohode s vedúcimi výprav).

Protesty : Najneskôr do 10 minút po odohratí stretnutia s vkladom 5 € hlavnému rozhodcovi.

Ceny : Športové kolektívy umiestnené na 1. – 3. mieste obdržia diplomy a vecné ceny.

Upozornenie : Organizátor nezodpovedá za stratu cenných vecí ponechaných v šatni. V prípade zlých poveternostných podmienok sa upravia športové disciplíny 10. kola TZK nasl.: Nohejbal bude nahradený stolným tenisom (turnajom jednotlivcov na 2 víťazné sety v hracom pavúkovi K.O. systémom), ktorý sa uskutoční v priestoroch RC Košice. Z tohto dôvodu je potrebné, aby si družstvá priniesli so sebou pre prípad stolnotenisové rakety pre 4 hráčov. Hokejbal sa bude hrať v miestnej minitelocvični (z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť pre klientov aj obuv nefarbiacu podlahu) a minibasketbal budú hrať 4 družstvá proti sebe systémom každý s každým 2×10 minút.