Košice Minibasketbalová liga 2018/2019 - Vyhodnotenie III. kola, Kategória - mladšie

MLADŠIE NÁDEJE MAJÚ ZA SEBOU JANUÁROVÉ KOLO V MBL

Januárové kolo v projekte MBL majú za sebou už aj “mladšie nádeje”. Tie v nedeľu 20.1.2019 odohrali tretie kolo v aktuálnom ročníku na ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach. Nedeľu, deň osobného voľna obetovali v prospech športu a basketbalu zástupcovia týchto družstiev:

ZŠ Drábova „A“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
ZŠ Drábova „B“ (dievčatá) Young Angels Academy Košice
Alejová (dievčatá) Young Angels Academy Košice
SZŠ Palackého (dievčatá) Young Angels Academy Košice
ZŠ sv. Gorazda (dievčatá) CBK Košice
Lučenec (dievčatá) AKAPO Lučenec
ZŠ Komenského „A“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
ZŠ Komenského „B“ (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa
ZŠ Čaňa (mix) BA Čaňa
ZŠ J.Švermu 6 (chlapci) BK Michalovce
ZŠ Ľudovíta Fullu „A“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Ľudovíta Fullu „B“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Ľudovíta Fullu „C“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
ZŠ Zlatá Rožňava (mix) Basket Rožňava
ZŠ Levoča (mix) BK SO Levoča

„Týmto kolom sme uzavreli prvý kalendárny mesiac v roku 2019. Usporiadali sme pre deti celodenný turnaj, v ktorom mohli zažiť športovú konfrontáciu. Aj touto formou chceme deťom ukázať, aký krásny a naplnený môže byť program aktívneho basketbalistu či basketbalistky. Všetci, ktorí navštívili telocvičňu mohli vidieť koľko nadšenia a radosti je v deťoch pokiaľ im my dospelí obetujeme kúsok zo svojho komfortu a privedieme ich aj počas voľného dňa na športovisko. Deti sú ochotné sa hýbať, súťažiť a konfrontovať sa. Je len na nás, aby sme im od malička vytvorili pozitívny vzťah k športu a zabezpečili tak harmonicky rozvoj celého tela. Táto nedeľa splnila svoj cieľ. Dokázali sme nezištne bez výberu akýchkoľvek poplatkov či nároku na odmenu zorganizovať a odohrať na dvoch hracích plochách 24 stretnutí. Prijali sme na turnaj MBL 15 družstiev zo 7 miest a vytvorili 144 deťom krásny a zmysluplný nedeľný program. Samozrejme v organizácii mienime pokračovať aj naďalej, nakoľko máme radosť, že organizujeme pravidelne turnaje, ktorých účasť je už u nejedného družstva vopred zaznačená v kalendári. Za pomoc pri rozhodovaní zápasov patrí vďaka hráčkam Young Angels Academy Eme Výravcovej a Kornélii Pomothyovej, ktoré svoju hráčsku „kariéru“ naštartovali aj prostredníctvom tohto projektu.

Cenu Basketlandu „You are the future” materiálnu a produktovú podporu, určenú pre vybraných najperspektív­nejších mladých hráčov, v rámci programu podpory talentovaných mladých basketbalistov a basketbalistiek získali Vilma Bosáková (SZŠ Palackého), Tomáš Kutschy (ZŠ Ľudovíta Fullu „C“) a Tomáš Kováč (ZŠ Zlatá Rožňava). Gratulujeme a tešíme sa na ich účasť na Basketland campe 2019”, vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Autor: Radko Dvorščák