Košice Minibasketbalová liga 2016/2017 - Vyhodnotenie V. kola, Kategória - mladšie

MLADŠIE NÁDEJE V KOŠICIACH S ÚČASŤOU AJ LUČENCA

Po mesačnej prestávke, keďže sa februárový turnaj uskutočnil v Starej Ľubovni, sa projekt MBL vrátil domov do Košíc. Dejiskom V. kola bola v kategórii mladšie nádeje (ročník narodenia 2007 a mladšie) Základná škola Mateja Lechkého, ktorá vo svojej telocvični privítala tieto družstvá:

MBK Lučenec (dievčatá)

„Opäť sa raz stretli ľudia, ktorí nielen slovne, ale aj prakticky pracujú na budúcnosti slovenského basketbalu. Stretli sa tí, ktorí pracne a s entuziazmom robia v najnižších vekových kategóriach a ich najväčšou odmenou je pohľad na deti, ktoré majú radosť v očiach. O životaschopnosti projektu niet žiadných pochýb. Realizujeme už jeho tretí ročník, pričom v každej kategórii sa organizuje jeden celodenný turnaj raz mesačne. V kategórii mladšie nádeje sa v sobotu do basketbalu zapojilo 154 detí, pričom sa odohralo 28 „zápasov“. V tomto ročníku už v tejto kategórii štartovalo celkovo 19 družstiev a toto číslo ešte zďaleka nemusí byť konečné. Veľmi ma teší skutočnoť, že o projekt už prejavili záujem a neváhali nás kontaktovať aj z Lučenca. Toto mesto na svoje premierové kolo postavilo hneď dve družstvá, ktoré boli mimochodom vedené bývalými úspešnými basketbalistkami Katkou Hrickovou a Luciou Láskovou. Je príjemné vidieť, že aj takéto skúsené basketbalistky sú ochotné postupne odovzdávať skúsenosti ďalšej generácii. Pekným gestom bola aj účasť basketbalistky, ktorej meno pozná azda každý aj mimo basketbalového diania. Zuzana Žirková prišla a okrem svojich bývalých spoluhráčok, momentálne tréneriek Lučenca, venovala čas aj deťom, s ktorými sa vďačne odfotila. Patrí jej zato veľká vďaka a uznanie. Projekt bol aj v tomto kole opäť raz niečim výnimočný a už teraz sa všetci tešíme na jeho ďalšie pokračovanie v mesiaci apríl,” vyjadril sa hlavný organizátor R. Dvorščák.

Autor: Radko Dvorščák